Najpopularniejsze kosze betonowe

Nieodłącznym elementem architektury parkowej są bez wątpienia kosze na śmieci. Są one przede wszystkim niezbędne do zachowania czystości. W parkach możemy spotkać różnorodne kosze na śmieci. Jakie są jednak te najpopularniejsze i przede wszystkim, co sprawia że cieszą się one taka popularnością? Poniższy tekst przybliży nieco to zagadnienie.

Bardzo popularnym typem kosza parkowego na śmieci jest kosz betonowy o okrągłym kształcie. To, jest on przede wszystkim bardzo estetyczny. Co więcej dostępny jest też w różnych wariantach objętościowych. Zależnie od potrzeb dopasowywana jest jego wielkość. Najbardziej optymalną pojemnością okrągłego kosza na śmieci jest 40 litrowa. Przede wszystkim, kosz tego typu nie zapełnia się zbyt szybko więc odpady wrzucone do niego nie rażą spacerowiczów. Co więcej, występuje on też w różnych wariantach kolorystycznych i niezależnie od tego, który z wariantów wybierzemy, nie wpływa on w żaden sposób na cenę kosza. Dodatkowym atutem parkowego kosza betonowego o pojemności 40l jest też wysoka jakość materiałów z których został on wykonany. Cena tego typu kosza wynosi dokładnie 424 zł.

Innym nie mniej popularnym typem kosza na śmieci jest kosz w kształcie sześciokąta. Tu także optymalną pojemnością jest 40l. Kosz ten posiada w zestawie popielnicę, co niewątpliwie ułatwia utrzymywanie czystości w parkach. Podobnie jak kosz betonowy okrągły, wykonany jest z wysokiej klasy betonu płukanego klasy B25. Tego typu materiał gwarantuje wysoką odporność na działanie czynników atmosferycznych. Cena tego typu kosza jest identyczna jak kosza okrągłego – 424 zł.

ladny

Zdarza się jednak, że w parkach spotkamy kosze o większej pojemności niż wspomniana powyżej. Ustawiane są one zazwyczaj w większych parkach, w związku z czym nie jest konieczna ich duża ilość. Najczęściej sytuowane są tuż obok ławek parkowych. Tego typu kosze wyposażone są we wkłady wykonane ze stali nierdzewnej, dzięki czemu dużo prościej się je opróżnia. Najczęściej też posiadają w swoim zestawie popielnice. Tego typu kosze będą się różniły też ceną od swoich poprzedników. Przykładowo kosz betonowy, o okrągłym kształcie ale pojemności 70 l, będzie kosztował 599 zł. Różnica jest więc znacząca.

W parkach można też spotkać kwadratowe kosze betonowe. Są one swego rodzaju dalekimi kuzynami koszy o kształcie sześciokąta, choć wyglądają znacznie bardziej estetycznie. Praktycznie każdy model kosza tego typu wyposażony jest we wkład wykonany ze stali nierdzewnej oraz popielnice. Dostępne są też w różnego rodzaju kolorach. Kosze betonowe w kształcie kwadratu, są również wykonane z wysokiej jakości betonu płukanego klasy B25. Mają też zbliżoną cenę. Przykładowo, kwadratowy kosz betonowy, o pojemności 40l, kosztuje 465 zł. Nie jest to zatem zbyt wygórowana cena, biorąc pod uwagę standard wyposażenia kosza na śmieci oraz jakość materiałów z których jest on wykonany. To, czym kwadratowy kosz przewyższa inne, to estetyka. Jeśli bowiem planujemy zakup kosza parkowego, estetyka nie będzie dla nas zupełnie bez znaczenia.

Informacje zaczerpnięte ze strony: http://www.eco-market.pl/kosze-betonowe

Dodaj komentarz