Ranking donic parkowych

Rozważając zakup donicy parkowej, musimy wziąć pod uwagę wiele czynników. Istotny będzie nie tylko rozmiar donicy, ale też materiał z którego jest ona wykonana. Istotny będzie też sam jej kształt. Szeroki asortyment sklepów zajmujących się sprzedażą donic parkowych dodatkowo utrudnia sam wybór. Dobrze zatem przed zakupem donicy parkowej zrobić rozeznanie dotyczące materiałów, kształtów, rozmiarów jak i samej ceny donicy. Właśnie w tym celu stworzony został poniższy ranking.

Na miejscu pierwszym znajduje się donica parkowa „Roco II”. Podstawę donicy stanowi żeliwna podstawa a na niej ustawiono stalową donicę.  Wszystkie elementy stalowe donicy malowane są proszkowo. Dodatkowo, stopka żeliwna donicy zabezpieczona została farbą zapobiegającą korozji. Donica wyposażona jest we wkład w kolorze grafitowym. Wkład ten wykonany został z wysokiej jakości polietylenu. Możemy też dobrać kolor donicy wedle swoich potrzeb, mając jednak na względzie kolory dostępne w sklepie. Donica jest dość spora – jej pojemność to 65l. Wysoka na ponad 60 cm, o średnicy 58 cm świetnie sprawdzi się zarówno w mniejszym, jak i większym ogrodzie. Z powodzeniem można ją tez umieścić w parku. Cena takiej donicy wynosi 613 zł.

metlowa2

Na zdjęciu: Donice parkowe, eco-market.pl

Druga pozycję zajmuje donica parkowa „Pasaż I”. Donica, w przeciwieństwie do swojej poprzedniczki, nie posiada żeliwnej podstawki. Wykonana jest ze stali i drewna. Wszystkie elementy stalowe donicy malowane są proszkowo, co jednocześnie stanowi zabezpieczenie przed działaniem czynników atmosferycznych. Listwy otaczające donicę wykonane są  z wysokiej jakości drewna świerkowego i zabezpieczone dodatkowo lakierobejcą. Donica posiada podstawę betonową wykonaną z grysu płukanego. Jest też wyposażona w plastikowy wkład w kolorze grafitowym. Biorąc pod uwagę wszystkie powyżej opisane cechy donicy, jej cena jest relatywnie niska – wynosi ona 456 zł.

Brązowy medal przypada w udziale parkowej donicy betonowej D3. To, co wyróżnia tę donicę spośród innych, to przede wszystkim jej kształt – prostokąt o zaokrąglonych kątach. Donica rewelacyjnie sprawdzała się będzie w alejkach zarówno parkowych jak i ogrodowych. Minusem tej donicy są jednak jej wymiary – jest stosunkowo niewielka. Jej długość wynosi zaledwie 120 cm – więc jak na donicę parkową nie jest zbyt długa. Z powodzeniem jednak sprawdzi się w większym ogrodzie. Wykonana jest z wysokiej klasy betonu płukanego B25. Elementem ozdobnym donicy jest pas biegnący przez jej środek. Pas ten może mieć dowolnie wybrany przez nas kolor, oczywiście spośród tych dostępnych u producenta. Cena tej donicy jest też dość wysoka – kosztuje ona blisko 730 zł.

Pozycja czwarta przypada w udziale donicy betonowej D5. Jest to podłużna donica, której długość wynosi jedynie metr. Jest też niska – wysokość tej donicy sięga nieco ponad 30 cm. Wykonana jest z wysokiej jakości betonu płukanego klasy B25 ale nie ma żadnych elementów ozdobnych. Tego typu donica na pewno dobrze sprawdzi się w ogrodzie – niezależnie od jego gabarytów. Donica B25 jest donicą z niższej półki cenowej – jej koszt to 282 zł.

Dodaj komentarz